Zapraszamy Was dzisiaj do spotkania z niezwykle kolorową i ciekawą osobą, która kilka miesięcy temu dołączyła do projektu Almost F4mous, gamingowej przestrzeni dla młodych i odważnych! Wywrocia to osoba pełna pasji i pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich wokół. Poznajcie ją i zobaczcie czym jest jej gamingowa pasja.
Opowiedz o sobie parę zdań. Czym się zajmujesz na co dzień i w jaki sposób spędzasz wolny czas?
Hejka! Jestem Klaudia. Na co dzień pracuję w sklepie odzieżowym. W wolnym czasie streamuje i biorę udział w projekcie Almostf4mous, gdzie mogę się rozwijać z grupą innych streamerów, którzy stali się moimi kumplami na co dzień, jeżdżę z nimi na eventy i wspólnie tworzymy nowe pomysły. Staram się spędzać czas wolny kreatywnie, natomiast często kończy się to na odsypianiu zarwanych nocek. ;D
Pamiętasz swój pierwszy komputer i pierwsze wrażenia po zainstalowaniu ulubionej gry?
Ciężko zapomnieć swój pierwszy komputer, bo jeszcze do niedawna służył mi, wydając jęki niczym z horrorów podczas uruchamiania najprostszych aplikacji. Jedną z pierwszych gier, a na pewno tą, którą zapamiętałam to “Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Ta gra była totalnym sztosem, jak byłam dzieckiem. ;D
Co Twoim zdaniem jest największą motywacją graczy do zanurzenia się w rozgrywki na wiele godzin? Co sprawia, że ludzie chętnie grają w gry?
Myślę, że inni ludzie. Często jest to pomocne zwłaszcza dla introwertyków, bez bliskich spotkań mogą udawać kogoś innego lub być sobą – i to wszystko za pomocą gier i platform, jak np. discord. Fabuły gier często są niesamowicie wciągające, jednak dla mnie fabuła może być najnudniejsza, ale z dobrą ekipą znajomych i tak będę się świetnie bawić 😀
Czyli można powiedzieć, że aspekt społeczny jest ważnym czynnikiem. A co w przypadku właśnie tych osób bardziej introwertycznych, które lubią pograć sobie samodzielnie. Co może być ich motywatorem?
Mnóstwo moich znajomych w prawdziwym życiu nie udziela się społecznie i nie lubi się spotykać w większym gronie, natomiast gry są czymś w czym się odnajdują, mogą wcielić się w inną postać, dążyć do osiągnięcia wysokich rang, czy po prostu odpocząć po ciężkim dniu w grze z ciekawą i przyjemną fabułą.
To zanurzmy się bardziej w samą mechanikę gry. Można powiedzieć, że gra jest sumą decyzji. Jakiego rodzaju decyzje stoją przed graczem w trakcie rozgrywki? Czego uczą te momenty i czy przekłada się to później na kompetencje życiowe?
Oczywiście, gra jest sumą decyzji, tak jak w życiu, nawet w grach fps’owych, gdzie nie mamy ścieżki stricte fabularnej, to czy pójdziemy w prawo czy w lewo, może znacząco zadecydować o wyniku końcowym rozgrywki. Przy grach opartych na fabułach, gdzie gracz wciela się w postać, często podejmuje decyzje wkraczające na jego moralność, trudne wybory, np. czy ocalić siostrę czy ojca, skomplikowane zagadki, które wymagają od nas wielu godzin zwracania uwagi na szczegóły, czy po prostu wybranie drogi na rozwidleniu. Tego typu momenty uczą cierpliwości, rozwijają umiejętność analizowania, logicznego myślenia, podejmowania trudnych decyzji, dodatkowo często w grach są zawarte ciekawostki naukowe i takie, które mogą pomóc nam uratować życie drugiego człowieka w życiu prawdziwym. Nieświadomie uczymy się wielu rzeczy, nie zapominając o łatwym i szybkim sposobie obycia się z językiem angielskim i sprawnym posługiwaniu się nim.
◾ Chcesz dołączyć do #teamOptimus? Sprawdź najnowsze modele komputerów TUTAJ
Na zakończenie jeszcze jedno pytanie. O czym najczęściej rozmawiasz z przyjaciółmi na spotkaniu? Czy pojawia się temat gier i konkretnych rozgrywek? Jaką grę poleciłbyś naszym czytelnikom?
Z przyjaciółmi rozmawiam praktycznie o wszystkim. O problemach i sukcesach. Natomiast środowisko, w którym jestem, jest mocno gamingowe, więc zawsze gdy wychodzi nowa gra wyciągamy jej plusy, minusy i co twórcy mogliby zmienić, ogrywamy ją spędzając wspólnie czas. Najbardziej przeżywamy gry z gatunku MOBA, musimy się w nich zgrać co jest najtrudniejszą częścią ;D.
Może będzie to dość sztampowe, ale jest to moim zdaniem gra ikoniczna, w którą każdy powinien zagrać, a pewnie większość już grała czyli “Wiedźmin” od CD Projekt, oczywiście fabularnie fajnie przejść od pierwszej części, tam jednak mechanika gry może lekko zniechęcić, bo gra ma swoje lata, natomiast kolejne części są niesamowite. 😀
Klaudio, serdecznie dziękujemy za rozmowę.
Dołącz do rodziny Optimus – polub i poleć nas znajomym!
– – –
Odwiedzaj naszą stronę na Facebooku oraz YouTube i poleć nas znajomym! Sprawdź nasze aktualne promocje i konkursy!