Z Komputerami Optimus nie ma nudy!

Z którą postacią ze świata gier komputerowych wybrałbyś się na wczasy nad polskie morze?

Właśnie na takie pytanie mieliście okazję odpowiedzieć w lipcowym konkursie Optimus. Do zgarnięcia była profesjonalna mata gamingowa z podświetleniem RGB wraz z zestawem przydatnych gadżetów Optimus! Zasady były banalnie proste – wystarczyło odpowiedzieć na pytanie: Z którą postacią ze świata gier komputerowych wybrałbyś się na wczasy nad polskie morze? Dlaczego akurat ta postać? 3 najciekawsze, naszym zdaniem, odpowiedzi zostały nagrodzone. Sprawdź jakie historie do nas trafiły!

Jacek wybrał Larę Croft

Z Larą Croft… 😍🥰 Lara Croft – najbardziej rozpoznawalna kobieta w historii gier wideo! A to za sprawą charakterystycznych dla niej cech osobowości jak odwaga, zaradność czy pomysłowość. Lara to Rambo, Indiana Jones i McGyver w jednym. Widok z tyłu na uzbrojoną, zwinną postać, która pokonuje wielkie, labiryntowe poziomy i okazjonalnie walczy z wrogami w pewnym momencie stał się całym gatunkiem, pełnym nie tylko pań, ale i panów! Co prawda, panna Croft dysponuje kobiecymi, bardzo kobiecymi walorami, zabrać Larze warkocz i duży biust, to jak pozbawić Batmana peleryny, ale istotą jej – hmmm, męstwa – jest niezwykle silna osobowość. Lara jest kobietą silną, odważną i z zapałem sięgającą po nowe wyzwania. Ona cały czas jest spójna w kontekście tego, jakimi wartościami kieruje się przy podejmowaniu decyzji. Jest też wrażliwa, kobieca i przede wszystkim szlachetna. Na przykład objawia się to w jej sposobie mówienia, gdy znajdzie się w najbardziej kłopotliwej sytuacji w swoim życiu, nie ma mowy, żeby mogła przeklnąć.

Komputery Optimus, Lara Croft

To jest kobieta z klasą! Siłą jest jej charakter a nie wypowiadane wulgaryzmy. Lara nie osiadła na laurach i nie myśli, że jest najmądrzejsza na świecie. Ona cały czas się uczy na swoich błędach, na doświadczeniu. W pierwszych edycjach gry Lara była delikatniejsza psychicznie. Kolejne doświadczenia ją hartowały i w najnowszej odsłonie będzie bardzo zdeterminowana. Mocna i konkretna. Wprawdzie nie można powiedzieć, że każda silna postać kobieca była inspirowana Croftówną, ale z pewnością poszukiwaczka przygód przetarła szlak. Tomb Raider to więcej niż gra. Pod koniec lat 90. i na początku ubiegłej dekady Lara była po prostu wszędzie. Stała się fenomenem, który wielu adaptowało do innych mediów lub naśladowało – zwykle bez powodzenia. Nawet słynny kolo z Gliwic stwierdził onegdaj, że w Sylwestra będzie grał w Tomb Rider. Wymowne? A jakże! 😀

Dawid również wytypował Larę Croft

Polskie morze słynie z tego, że ilekroć próbuje się nad nie wybrać, okazuje się, że temperatura nie będzie przekraczać 20°C oraz będzie padać. Dlatego też, gdybym miał się z kimś wybrać, byłaby to osoba, z którą można by przede wszystkim porozmawiać w domku lub pensjonacie.
Kto może być osobą idealną do wspólnych długich, intelektualnych rozpraw na tematy, które mnie osobiście interesują, tj na temat historii, nowinek technicznych, podróży? Nie kto inny, jak Lara Croft! Pani doktor bez wątpienia byłaby idealną osobą, przy której nie mógłbym się nudzić. Jej bogaty życiorys, wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz pasje, byłyby bez wątpienia okazją do długich rozmów w czasie deszczowej pogody, która nie nastrajałaby do wyjścia.

Komputery Optimus, Lara Croft
Podejrzewam, że podczas całego naszego pobytu nad Bałtykiem, mógłbym nie mieć czasu żeby choć raz zobaczyć wodę. Może prócz tej, która siąpiłaby się z nieba oraz tej w jacuzzi albo chociaż pod prysznicem.
Gdyby jednak okazało się, że musimy wyjść z pokoju, pani doktor byłaby świetną towarzyszką na plaży. Nie musiałbym się obawiać natrętnych sprzedawców lodów, których Lara eliminowałaby jeden po drugim. Nie martwiłbym się gdyby jakiś obcokrajowiec się do nas odezwał. Lara zna niemal każdy dialekt na tej planecie, zatem nie byłoby problemów z dogadaniem się z kimkolwiek. Lara potrafi także świetnie pływać dzięki czemu swobodnie mógłbym wejść z nią do wody, bez obaw, że sinice i meduzy będą czyhały na moje życie.
Tylko Lara Croft byłaby idealną osobą, dzięki której pobyt nad naszą wielką wodą dałby się jakoś znieść, a wrażenia ze wspólnie spędzonego czasu, zapamiętałbym na długie lata. Byłby to także moje pierwsze udane wakacje nad Bałtykiem. No może nie licząc pewnej wycieczki do Mielna gdzie dowiedziałem się, że są na tym świecie ludzie bardziej zwariowani niż ja. 🙂

Krzysiek postawił na Crasha Bandicoota

Na wczasy nad polskie morze wybrałbym się z … Crashem Bandicootem. “Rudzielec” to moja najlepsza postać ze szkolnych lat. Pamiętam jeszcze kiedy to nabyłem pierwszego PSXa, pierwszego “szaraka” wraz z grą Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back. Te godziny spędzone przy niej, zdobywanie gemów, okrywanie sekretnych leveli, pokonywanie Bossów, itd. Tego nie da się opisać. Na wakacjach z Crashem z pewnością zrobilibyśmy niezłe zamieszanie w każdym nadmorskim kurorcie.

Komputery Optimus, Crash Bandicoot

Dzięki masce Aku Aku nie jedna wczasowiczka wyskoczyłaby z sukienki lub bikini, a wczasowicz z szortów 😉 W przypadku płci męskiej przyszłaby z pomocą dodatkowo siostra Crasha – Coco. Seksowna i figlarna “rudzielka” 😉 Gościu zawiesiłby na Niej oko, a ja z Crashem moglibyśmy zrobić mu jakiegoś psikusa 😉 Charyzmatyczny, ponętny, pełen adrenaliny i włochaty “rudzielec” czyli nieoswojony Crash Bandicoot!!! Super kompan na wakacje i nie tylko!!! Crash i jego siostra oraz maska to postacie kultowe i powodujące zachwyt każdego gracza!!! Kultowa postać z PSXa i PC na wakacjach nad polskim morzem to prawdziwa przyjemność i gratka dla konesera gatunku!!! Crash Bandicoot THE BEST!!!

Która opowieść spodobała Ci się najbardziej? A Ty, z którą postacią ze świata gier komputerowych wybrałbyś się na wczasy nad polskie morze?

Dołącz do rodziny Optimus – polub i poleć nas znajomym!

– – –

Odwiedzaj naszą stronę na Facebooku i bądź na bieżąco z aktualnymi konkursami! Sprawdź też nasz kanał YouTube i zostaw łapkę w górę!

Menu