Jakie klawiatury do gamingu?

Cześć! Fajnie, że wpadłeś tutaj! Witaj w rodzinie Optimusa 😊 Specjalnie dla Ciebie przegadaliśmy ostatnio w zespole ważny temat: klawiatura, przedmiot codziennego użytku! I jest milion różnych klawiatur. Płaskie, wybrzuszone, małe, duże, matowe lub podświetlane, można napisać wręcz: do wyboru, do koloru. I stoisz pewnie przed dylematem: co wybrać dla siebie, jakie są najlepsze klawiatury do gamingu? Na co zwrócić uwagę przy wyborze i od czego zacząć poszukiwania oraz dlaczego ergonomia klawiatury ma znaczenie? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć, zapraszamy do czytania.

Komputery Optimus,

Jest kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę. Dopasowanie klawiatury zacznij od weryfikowania tych kryteriów:

  1. Sposób podłączenia do komputera (kabel USB, bezprzewodowo WiFi lub Bluetooth) – klawiatury na kabel nie wymagają baterii, więc nie musisz pamiętać o ich zapasie. Ich minusem jest jednak konieczność pracowania blisko komputera, bo ogranicza Cię długość kabla. A jaki jest plus klawiatury bezprzewodowej? Możesz usiąść wygodnie na fotelu z dala od biurka i swobodnie grać. Minusy? Musisz mieć baterie 😉
  2. Wielkość klawiatury – tutaj kryterium wyboru może być wielkość biurka. Jeśli jest małe, to czy faktycznie potrzebujesz dodatkowej bocznej klawiatury numerycznej, tzw. TKL? Możesz wybrać klawiaturę pełnowymiarową, jak i pozbawioną tych dodatkowych przycisków.
  3. Wielkość klawiszy i odległość między nimi – wielkość dłoni oraz długość palców definiują nasze możliwości i swobodę ruchu. Klawiaturę można dopasować idealnie do ergonomii korzystania, tak, aby było przyjemnie pisać i grać, bez ścisku i braku komfortu.
  4. Skok klawisza (jego profil) i siła nacisku – niby błaha rzecz, a jakże wpływa na wygodę użytkowania! Do tego w niektórych klawiaturach możemy spotkać się z parametrem wytrzymałości, który liczony jest w milionach uderzeń.
  5. Trwałość nadruków na klawiszach – nie chcemy przecież, żeby po pół roku literki się starły, prawda? Warto zwrócić uwagę na jakość ich wykonania.
  6. Podpórka na nadgarstki – podczas kilku godzin pracy na klawiaturze, nasze nadgarstki są poddane wgnieceniom, które zdecydowanie wpływają na nasze samopoczucie. Rodzaj podpórki i wyprofilowania klawiatury pod tym kątem, jest już jednak sprawą indywidualną – wielu z nas nie potrzebuje takich funkcji, a niektórzy bardzo sobie chwalą.
  7. Materiał, z którego wykonana jest klawiatura oraz jej ciężar – klawiatura typowo biurowa powinna być lekka i mobilna, natomiast do grania preferujemy model cięższy i stabilniejszy.
  8. Na koniec – oczywiście wygląd. I tutaj wszystko dopasowane do gustów i upodobań – są klasyczne czarne, jak i z regulowanym podświetleniem. Jakie klawiatury podobają Ci się bardziej?

Komputery Optimus,

Teraz z taką wiedzą, możesz śmiało przeglądać oferty na klawiatury gamingowe i mieć pewność, że nie pominiesz żadnego kryterium przy wyborze. Powodzenia!

Dołącz do rodziny Optimus – polub i poleć nas znajomym!

– – –

Odwiedzaj naszą stronę na Facebooku oraz YouTube i poleć nas znajomym! Sprawdź nasze aktualne promocje i konkursy!

Menu